a shop owner bought 30 files and some dictionaries. he pajd $82.50 for the files. each dictionary cost 10 times as much as a file. what was the cost of each dic
Matematika
azzamar051
Pertanyaan
a shop owner bought 30 files and some dictionaries. he pajd $82.50 for the files. each dictionary cost 10 times as much as a file. what was the cost of each dictionary?
1 Jawaban
-
1. Jawaban Jessenia11
ini mah pelajaran b. Inggris bukan matematika